Karahacılı Köyü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Köyümüze Ait Dernekler

+2
zehirlideynek
Admin
6 posters

Köyümüze Ait Dernekler Empty Köyümüze Ait Dernekler

Mesaj  Admin Perş. Mayıs 29, 2008 2:55 pm

Köyümüze ait birçok dernekler kurulmuş olup hepsi kaybolup gitmiştir.
Son olarak köyde Faaliyet gösteren derneğimiz Karahacılı köyü Camii Yaptırma Ve Yaşatma Derneği bulunmaktadır.
İstanbul başta olmak üzere karahacılı adı altında dernekler bulunmaktadır.
Daha önceden kurulan fakat şimdi ne olduğu bilinmeyen derneklerimizin isimlerini ve hangi sebeplerden dolayı kapatıldığını
daha detaylı olarak paylaşalım.
Admin
Admin
Admin
Admin

http://karahacili.web-rpg.org

Köyümüze Ait Dernekler Empty mesela

Mesaj  zehirlideynek Salı Haz. 03, 2008 8:38 am

ben küçükken hatırlıyom şuuu koperatifin orda bi tabela vardı dernek mernek yazıyodu bide koperatifin yanında bi oda vardı orda neyim toplanıyolarıdı millet teleyzonda vardı orda mesela şimdi niye öyle bi şey yokki mesela herzaman gelip orda toplanıp oturup sohbet ney edilecek bi ortam lazım bi o eksikliği var köyümüzün ben bundan yakınıyorum bilmem haklımıyım demi meselaaaa
zehirlideynek
zehirlideynek
1
1

Köyümüze Ait Dernekler Empty Dernek

Mesaj  Admin Salı Haz. 03, 2008 8:57 am

Bahsetmiş olduğun küçüklüğünde televizyon izlediğin oda karahacılı kooperatifine aitti yani derneğin
Şimdi o dernek ne oldu diye soracak olursanız hala devam etmektredir.Köylüler zamanında aralarında para toplayarak kooperatifi açmışlar.
Çoğu büyüklerimiz bilir Satılmış dayı tarafından işletilmekteydi sonra Kişirgilin ramazan (Ramazan ALTUĞ) uzun süre işletti.
Köy halkının şikayetleri yüzünden sistemde değişiklik oldu Başkanlar kururlunda yeniden düzenlemeler yapıldı.
Şuan Kooperatifi (Bakkalı) işleten Osman ÇETİN'dir.

Buradan elde edilen gelirin ne olduğu konusunda soracak olursanız köyümüzün herhangi bir geliri yoktur.
Bakkalı İşleten adam geçimini sağlamaktadır.

Zaten burada amaç Kooperatifi büyütüp daha büyük konuma getirmek değildir.
Sadece kooperatif işlesin mantığıyla yürümektedir.
Admin
Admin
Admin
Admin

Köyümüze Ait Dernekler Empty Geri: Köyümüze Ait Dernekler

Mesaj  hamza Çarş. Haz. 18, 2008 8:02 pm

bizim koyde bir tane osman cetin var oda benim babam buyuk olarak yani bakkal sahibi ise dursun cetin ile veysel cetinindir bilddim kadariylada kooperatifle dursun cetin emmim ilgileniyo

hamza
3 yıldız
3 yıldız

Mesaj  Admin Perş. Haz. 19, 2008 8:55 am

Mıstığın Osman var o bakıyor.Dursun çetin ve Veysel Çetin kardeşlerin bakkalı karahacılı derneğine filan ait değil kendi bakkalları
Admin
Admin
Admin
Admin

Köyümüze Ait Dernekler Empty DERNEK

Mesaj  tutuklu31 Perş. Ağus. 07, 2008 8:25 pm

DERNEK DEDINDE AKLIMA GELDI BIZ YURTTA KALIRKEN ACILDIYDIYA BI DERNEK RESUL HOCA EVINE FALN GOTURDUYDU BIZIM DEVERLER BILIR MUCAHIT CETIN ABDURRAHMAN RAMAZAN MURAT FALAN FILAN BI DEFASINDA GOTURMUSLERDI DERNEGIMIZIN EVI DIYE SONRA BIDAHA HABER ALAMADIK BEN BUNU COK MERAK EDIYORUM KIM ICABINA BAKTI BU DERNEGIN ALLAH INIZI SEVERSENIZ ACIK ACIK YAZIN Very Happy
tutuklu31
tutuklu31
3 yıldız
3 yıldız

Mesaj  Admin Cuma Ağus. 08, 2008 10:46 am

Ben birazcık açıklama yapıyım.
resul hoca idaresi altında yozgat merkezde karahacılı derneğinin malı olan bir daire vardı.
Ama artık yok sebebi hakkında bir çok söylentiler olmaktadır.
Resul hocadan aslını öğrenmek belki daha iyi olur
Admin
Admin
Admin
Admin

Köyümüze Ait Dernekler Empty der---ne--ek

Mesaj  emrullah Cuma Ağus. 15, 2008 2:00 am

adı üstünde derleyip toplayıp ne ekeceksin ve ne biçeçeksin:yapılacak iş bizim anladığımız manada bir iş değil.derneğin derlenip toplanması için ekonomik olarak çok güçlü olmalı ve bunu yönetecek kişi başka işle uğraşmayacak tek uğraş alanı bu olacak.görüyoruz çevremizdeki dernekleri ve gıpta ediyoruz onlara bunlar bu işi nasıl yapıyorlar diye.biz birkere kendimize güvenmiyoruz. yaptığımız işin gelecek kuşaklara faydasını düşünmüyoruz.biz önce birbirimizin arkasından konuşmayacağız dosdoğru olacağız şeffaf olacağız.gücü yeten az daolsa aidatını kesintisiz yapacak.böyle olursa kimin ihtiyacı varsa dernek onun yanında olacak ve gücü nisbetinde o kişinin derdine çere bulunacak veya olunacaktır.bilirsiniz her zaman doğru yapılan işleri engellemek isteyenler çıkar,çıkacaktırda böyle kişileri içimizde barındırmamalıyız. kusur bulan çok olur fakat bir yaraya merhem olamazlar zavallılar;bizler kişisel çıkarlarımızı hep ön pılanda tutarız ama toplumun menfaatlerini hiç gözetmeyiz;böyle olunca her iş yarım. kör ve topal kalır.SAYGILAR

emrullah

Mesaj  Admin Cuma Ağus. 15, 2008 10:30 am

Emrullah kardeşimize katılıyorum.Başıboş bir yönetim olursa o dernek nasıl bir ilerleme kaydedebilirki.Birçoğumuz derneğin sadece varlığını bilmekle yetiniyoruz.
Yönetim kurulunda kimlerin olduğu ve ne kadar faaliyet gösterdiklerinden birçoğumuzun bilgisi yoktur.
Derneğin gelişmemesindeki etken belkide derneğin hiçbir amacı olmamasıdır.
Dernek adına faaliyet gösteren şuanda bildiğimiz kadarıyla Yozgatta bulunan daireden,Arabistanda bulunan otelden ziyade sadece köyde kooperatif(bakkal) işlemektedir.
Peki sizce bakkalın geliri ne oluyor.Bakkalın hiç kazancı yokmu varsa neden yıllardır bakkal aynı bakkal
Sorulacak birçok soru var cevaplanması gerekende birçok cevap var.
Umarım dernek hakkında daha iyi bilgilere sahip olan yada dernek kurulundan biri bizleri aydınlatacak bir açıklama yazar.
Admin
Admin
Admin
Admin

Köyümüze Ait Dernekler Empty dernek

Mesaj  emrullah Paz Ağus. 17, 2008 1:05 am

dernekler genelde faaliyet alanı olarak imece usulü yardımlaşmaktır.Bizler dar alanda dernek faaliyeti yapıyoruz organize olamıyoruz.buda bizim bütçemizin kısıtlı olmasından kaynaklanmaktadır.büyüklerimiz bu işin içerisine girmelidir uzaktan bakmakla olmuyor.bu kadar çok nüfüsu olan imkanı olan bir köy bu işi yapamıyorsa düşünülmesi gereken bir konudur.bir beyin takımı oluşturulması gereklidir herkes ile konuşulup yapılması gerekenler beklemeksizin yepılmalı;üyelere ayda birkez yapılan faaliyetler hakkında bilgi verilmeli;her kesimle barışık olunmalı.görüşmeler yapılmalı ve samimi olunmalıdır.inşallah zaman içerisinde böyle çalışmalar yapılı ve gelecek kuşaqklara örnek olunur.

emrullah

Köyümüze Ait Dernekler Empty DERNEK KURULU

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 18, 2008 10:21 am

Dernek üyelerinden biriyle şahsen gecen konuşmamı sizlerle paylaşmak istedim.

Ramazan:-...... abi bizim köyün kaçtane derneği var.
Dernek üyesi: 2 tane var birincisi camii için faaliyet gösteren dernek ikincisi kooperatif.
Ramazan:Camii derneğini biliyoruz peki diğer dernek nasıl bir dernek bu derneğe ait faaliyet gösteren sadece köyde bakkal mı var? Hani arabistanda otel vardı yozgatta daire vardı ne oldu onlara ?yozgattaki daireyi çok iyi hatırlıyorum ortaokuldayken giderdik biz şimdi duruyomu onlar?
Dernek üyesi:Sadece bakkal kaldı otel daire filan yok
Ramazan:Peki ne oldu onlara
Dernek üyesi:Orası çok karışık uzun mesele
Ramazan:Peki bakkalın kazancı nasıl işliyo bakkalda görevli kişiye aylık ne kadar maaş ödeniyor?
Dernek Üyesi:Bakkalda çalışan kişi kar ortağı
Ramazan:Nasıl yani?
Dernek üyesi:Bakkaldan kazandığı aylık paranı yarısını kendi alıyor yarısıylada bakkalı işletiyor.
Ramazan:Peki neden böyle yapılıyor Bakkalda çalışan kişiye belirli bir ücret verilse kazanılan para dernekte kalsa
Dernek üyesi:Yav derneğin ilerlemesinden ziyade işte dernek kapanmasın devam etsin diye böyle yapıyoruz.

Arkadaşlar knuştuğum kişinin adı önemli değildir.Dernek heyetindeki herkes sonuç olarak böyle düşünmektedir.
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaj  necofon Ptsi Ekim 13, 2008 10:37 am

Admin demiş ki:Dernek üyelerinden biriyle şahsen gecen konuşmamı sizlerle paylaşmak istedim.

Ramazan:-...... abi bizim köyün kaçtane derneği var.
Dernek üyesi: 2 tane var birincisi camii için faaliyet gösteren dernek ikincisi kooperatif.
Ramazan:Camii derneğini biliyoruz peki diğer dernek nasıl bir dernek bu derneğe ait faaliyet gösteren sadece köyde bakkal mı var? Hani arabistanda otel vardı yozgatta daire vardı ne oldu onlara ?yozgattaki daireyi çok iyi hatırlıyorum ortaokuldayken giderdik biz şimdi duruyomu onlar?
Dernek üyesi:Sadece bakkal kaldı otel daire filan yok
Ramazan:Peki ne oldu onlara
Dernek üyesi:Orası çok karışık uzun mesele
Ramazan:Peki bakkalın kazancı nasıl işliyo bakkalda görevli kişiye aylık ne kadar maaş ödeniyor?
Dernek Üyesi:Bakkalda çalışan kişi kar ortağı
Ramazan:Nasıl yani?
Dernek üyesi:Bakkaldan kazandığı aylık paranı yarısını kendi alıyor yarısıylada bakkalı işletiyor.
Ramazan:Peki neden böyle yapılıyor Bakkalda çalışan kişiye belirli bir ücret verilse kazanılan para dernekte kalsa
Dernek üyesi:Yav derneğin ilerlemesinden ziyade işte dernek kapanmasın devam etsin diye böyle yapıyoruz.

Arkadaşlar knuştuğum kişinin adı önemli değildir.Dernek heyetindeki herkes sonuç olarak böyle düşünmektedir.
bu anlatılanlara göre bir dernek daha eksik KEYAD diye bir derneğimiz vardı çekerekte bürosu vardı kanatimce ekonomik yoksunlıktan dolayı kapanmıştır yanılıyoda olabilirim eskiden vardı çekreğe gittiğimizde ugrar dinlenirdik ayrıca yukarda arabistanda otel denilmiş yeni duyuyorum hatta abartılıda buluyorum yozgatda daire meselesi ben öğrenci iken köy halkı derneğe çalışuyoruz diye inşaat sıvıyorlardı hatta bende çalşıtım tabi herkes gibi yevmiyemi aldım dernek lafı geçiyordu ama nasıl bir işti bilmiyordum o derneğin adı KEYAD dı kooparetifle ve camii derneği ile ilgisi yok sonuç ne oldu bilmiyorum klasik köy derneğinden ne beklenirki fazla abartmayın derim saygılar
necofon
necofon

http://www.necofon.tr.gg

- Similar topics