Karahacılı Köyü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VİDEOLARI İZLEME SORUNU

2 posters

VİDEOLARI İZLEME SORUNU Empty VİDEOLARI İZLEME SORUNU

Mesaj  Admin Çarş. Haz. 18, 2008 12:18 pm

...Ve YouTube açıldı

Dünyada sadece Çin, Pakistan, Tayland ve Türkiye'de yasak olan Youtube konusundaki ayıptan nihayet kurtulduk. Youtube dün gece açıldı.
18 Haziran 2008 09:48
Yazı boyutu seçiniz VİDEOLARI İZLEME SORUNU 12px VİDEOLARI İZLEME SORUNU 14px VİDEOLARI İZLEME SORUNU 16px VİDEOLARI İZLEME SORUNU 18px

VİDEOLARI İZLEME SORUNU 7963YouTube'a, 5 Mayıs'tan beri erişilemiyordu. Mahkeme kararıyla engellenen site, Türkiye ile birlikte sadece Çin, Pakistan ve Tayland'da yasak.

Dünyanın en büyük erişim sitelerinden biri olan YouTube dün gece açıldı. ******'e, Türklere ve Türkiye'ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle YouTube'a Mart 2007'den bu yana 5 kez erişim yasağı getirilmişti. Son olarak, Ankara 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nin 5 Mayıs tarihli kararı doğrultusunda siteye erişim yasağı getirilmişti. YouTube'a daha önce de mahkeme kararıyla erişim engellenmişti.

YouTube'u yasağa rağmen Türkiye'den günde 1.5 milyon kişi ziyaret ediyordu.

24 Saatle 72 Saat Arası Sürecek

Youtube'a tüm Türkiye'nin yeniden erişebilmesi için DNS'lerin tamamının yenilenmesi gerekecek. Bu bölgelere göre değişmekle beraber 24 ile 72 saat arası sürecek.

Admin
Admin
Admin
Admin

http://karahacili.web-rpg.org

VİDEOLARI İZLEME SORUNU Empty Video izleme

Mesaj  Admin Perş. Tem. 10, 2008 4:13 pm

Forumumuzda bulunan videolarla ilgili herhangi bir problem bulunmamaktadır.
Forumdaki videoları izleyebilirsiniz
Admin
Admin
Admin
Admin

VİDEOLARI İZLEME SORUNU Empty ohhh beee

Mesaj  zehirlideynek Perş. Tem. 10, 2008 4:23 pm

bihayet açtılar youtubeyi gözümüz aydın
zehirlideynek
zehirlideynek
1
1

VİDEOLARI İZLEME SORUNU Empty yotube

Mesaj  Admin Perş. Tem. 10, 2008 4:26 pm

Yotube açık değil açılsada geri kapanıyor düzen tutmuyor bi türlü videoları metecafe'den upload ediyorum.
Admin
Admin
Admin
Admin

VİDEOLARI İZLEME SORUNU Empty VARSIN YASAK OLSUN

Mesaj  zehirlideynek Perş. Tem. 10, 2008 4:36 pm

YOUTUBEYE GİRİŞ

Biliyorsunuz telekomun son yıllardaki yeni modası web sitelerine erişimi engellemek.
Peki bu sorunu nasıl aşabilir?Yani telekomun engellediği sitelere nasıl giriş yapabiliriz?(Uzun göründüğüne bakmayın ,herkesin anlıyabilmesi için adım adım anlattım )
Çözümü gayet basit.Şimdi adım adım aşşağıdakileri uygulayın.
1.Başlat–>Denetim masasına ve daha sonrada Ağ bağlantılarına girin.
2.Burda karşınıza “Yerel ağ bağlantısı” çıkacak.Bunun üzerine sağ tıklayıp özellliklere girin.
3.Karşınıza “bu abğlantı aşşağıdaki öğeleri kullanır” şeklinde bir yazı çıkacak bu yazının altında bulunan “İnternet Erişim Kuralları (TCP/İP)” ye tıklayın.
4.Ve son işlem.Karşınıza pasif durumda olan şu seçenek çıkacak”Aşşağıdaki DNS sunucu adresini kullan”.Bunun solundaki kutucuğa tik işareti koyun ve “Yeğlenen DNS sunucusu yazan yerin karşısına şu numarayı yazın 4.2.2.1 .Ve daha sonra diğer DNS sunucusu bölümüne de 4.2.2.3 yazıp Tamam deyinpencereleri kapatın.
Çalışıp çalışmadığını test etmek için telekomun engellediği herhangi bir siteye(örneğin megaupload.com gibi) giriş yapın.
Gördüğünüz üzere site gayet güzel açılıyor.

Yeğlenen DNS 208 67 222 222
208 67 220 220
yapın internet iletişim kurallarını ne mahkeme ne de baska biri engeller. bilmeyenler için açın ağ bağlantılarını üzerine sağ tıkla özellkileri seç açılan kutucukta ağ iletişimini seç açılan yerde internet erişim kuraları yazan yeri aktifleştir .özellikleri tıkla aşağıdakiDNS sunucu adresini kullan kutucuğunu aktifleştir .(yeğlenen sunucu yerine yukarıda yazdığım 11 rakamlı sayıyı bastakini)diğer DNS sunucusu yazan yerin karşılığınada 2.11li grubu yazın. rakamları yazarken grup olarak yazın. tamam deyip kutucuğu kapatıp bilgisayarınızı tekrar başlatın..BÜTÜN YASAKLAR SONA ERDİ.HAYIRLI OLSUN.
Yaşasın özgürlük
zehirlideynek
zehirlideynek
1
1

VİDEOLARI İZLEME SORUNU Empty Yotube

Mesaj  Admin Perş. Tem. 10, 2008 4:51 pm

Yalnız DNS sunucu ayarları için belirtilmesi gereken bir konu
Özellikle şirketlerde olmak üzere yani şuanda benim bulunduğum olay DNS sunucu ayarlarını değiştirdiğiniz zaman Statik Verilen IP'ler yani 4.2.2.1 ve 4.2.2.3 v.s internete erişiminizi engeller.Sayfa görüntülenemiyor hatası ile karşılaşabilirsiniz.
Çünkü internet paylaşımı server üzerinden dağılım yapmaktadır.

Evinizden yada işyerinizden internete bağlananlar için geçerli değildir.
IP ayarlarını değiştirdikten sonra internete bağlanma gibi problem yaşarsanız Statik Verilen IP'yi Otomatik yaptığınız takdirde eski haline gelecektir.

Arkadaşımızada teşekkür ederiz.
Admin
Admin
Admin
Admin